دیوارکوب

دیوارکوب : در طراحی دکوراسیون داخلی، همیشه سعی بر این بوده تا با بازسازی و طراحی مبلمان اداری ، دیوارها به عنوان عضوی متصل به طرح که با آن هارمونی و همخوانی کامل دارند، دیده شوند. برای این منظور از روش های مختلفی برای زیبا سازی دیوارها استفاده می شود که یکی از آن ها نصب دیوار پوش یا همان دیوار کوب می باشد.

دیوارکوب 2
دیوارکوب 2

دیوار کوب ام دی اف 8 میلی متری یا 16 میلی متری است که از پنل های عمودی یا افقی تشکیل شده است. معمولا دارای زیر سازی جهت اطمینان گونیا بودن زاویه ها و شاقول بودن سطح است.

از ویژگی های دیوارکوب نصب آسان و سریع بر روی انواع سطوح می باشد. وزن کم، مقاومت در برابر حرارت و رطوبت، تنوع در رنگ و طرح و نصب و اجرا بدون نیاز به تخریب یا بازسازی از ویزگی های دیوارکوب می باشد. علاوه بر این استفاده از طرح های همخوان با دکوراسیون داخلی این امکان را در اختیار شما قرار می دهد تا محیطی موزون و متناسب به وجود آورید.

دیوارکوب 1
دیوارکوب 1

انواع دیوار کوب

دیوار کوب PVC با شبکه تو خالی داخلی

این نوع دارای دوام و ماندگاری بالا، کیفیت بالا، مقاومت در مقابل پوسیدگی و رطوبت می باشد. دیوار کوب با شبکه تو خالی دارای دو نوع طرح است: طرح روکش دار و طرح چاپی. طرح های روکش دار مقاومت و پایداری بالاتری را دارا می باشند.

دیوار کوب PVC فومیزه یا توپر

این مدل از دیوار کوب ها، دارای ویژگی هایی مانند وزن سبک، چگالی کم، قابلیت حمل، خش پذیری، استحکام بالا، مقاومت در برابر ساییدگی و اشعه و … می باشد که از این رو جایگزین مناسبی برای سنگ نما و چوب محسوب می شود. این نوع دیوار کوب مانند چوب قابلیت برش به اندازه های دلخواه داشته و برای نصب آن می توان از پیچ یا میخ استفاده نمود.

دیوار کوب ام دی اف

این نوع دیوار کوب در مقابل ضربه و ساییدگی مقاومت پذیری بالایی دارد. جنس پایه آن. همانطور که از نام آن مشخص است، MDF می باشد.

هر کدام از این مدل دیوار کوب ها مزایا و ویژگی های خاص خود را دارا بوده و مناسب استفاده در فضای خاصی می باشند. توصیه می شود جهت انتخاب مدل، با متخصصان در این زمینه مشورت کنید و در انتخاب طرح و رنگ به دیگر تجهیزات مبلمان اداری و دکوراسیون داخلی محیط توجه نمایید.

دیوارکوب تزیینی

در کل دیوارکوبی در محیط های اداری و منزل برای تزئین و زیبایی دکوراسیون داخلی است. هر طرحی که از نظر مشتری زیبا باشد می تواند به عنوان تزئین دیوارهای منزل استفاده شود. البته گاهی مشتریان تمایل دارند که به صورت محدود و قسمتی از دیوار را با دیوارکوبی تزئین نمایند که در اینصورت می تواند طرح های منحصر بفردی را پیاده نمود.

مقالات و محصولات مرتبط